Aston Villa konfirmon se ka transferuar yllin e Arsenalit

Futboll

Aston Villa konfirmon se ka transferuar yllin e Arsenalit

Më: 27 janar 2022 Në ora: 23:58
Aston Villa konfirmon se ka transferuar yllin e Arsenalit

Si duket ky afat kalimtar i transferimeve ka gëzuar tej mase tifozët e Aston Villas, ku kjo e fundit deri tani ka arritur të sigurojë shërbimet e Philippe Coutinhos dhe Lucas Digne.

Përveç këtyre dy transferimeve, klubi anglez ka arritur të sigurojë edhe shërbimet e mbrojtësit të Arsenalit, Calum Chambers.

Përmes një komunikate zyrtare në “Twitter”, Aston Villa e ka konfirmuar se ka transferuar nga Arsenali mbrojtësin Calum Chambers, ku ky i fundit ka nënshkruar një marrëveshje për tre vite e gjysmë, transmeton IO.

Chambers ishte produkt i akademisë së Southamptonit, para se të transferohej te Arsenali në vitin 2014. Po ashtu, ai ka kaluar në huazime te skuadrat si Middlesbrough dhe Fulham.

Këtë sezon, mbrojtësi anglez ka arritur të bëjë pesë paraqitje për “Topçinjtë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat