Të shkualifikuarit në Champions League

Futboll

Të shkualifikuarit në Champions League

Më: 28 janar 2022 Në ora: 18:31
Të shkualifikuarit në Champions League

Nicolo Barella nuk do të jetë lojtari i vetëm që do të mungojë në sfidat e ardhshme të Champions League për shkak skualifikimi.

Komisioni disiplinor i UEFA-s, në fakt, ka ndëshkuar me tri ndeshje pezullim Kyle Walker të Manchester City dhe Yannick Ferreira Carrasco të Atletico Madrid, që do të mungojnë respektivisht në ndeshjet kundër Sporting dhe Manchester United.

Në sherrin e zhvilluar gjatë Porto-Atletico janë ndëshkuar edhe Wendell (3 ndeshje) dhe Marchesin (një ndeshje), lojtarë të Porto-s që do të përballen me Lazio-n në 1/16-at e Europa League.

3 ndeshje skualifikim: Kyle Walker (Manchester City), Wendell (Porto), Yannick Ferreira Carrasco (Atletico Madrid)

2 ndeshje skualifikim: Nicolo Barella (Inter)

Një ndeshje skualifikim: Augustin Marchesin (Porto).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat