Blakçori prezantohet te skuadra e re

Futboll

Blakçori prezantohet te skuadra e re

Më: 28 janar 2022 Në ora: 20:11
Blakçori prezantohet te skuadra e re

Armend Blakçori është larguar javë më parë nga Ulpiana, pas një viti e gjysmë të kaluar tek kjo skuadër.

Portieri i njohur kosovar nuk ka humbur shumë kohë dhe ka gjetur marrëveshje me skuadrën e re.

Llapjani karrierën do ta vazhdoj në Ligën e Parë, ku tanimë është zyrtarizuar si pjesë e FC Istogut.

"Football Club Istogu me kënaqësi njofton të gjithë opinionin sportiv, dashamirët dhe tifozët e Istogut, që klubi ka përmbyllur me sukses marrëveshjen me portierin Armend Blakçori.

Portieri Blakçori sot ka nënshkruar kontratën me Istogun, e cila vlen deri me 30 Qershor 2022.

Blakçori është portier me përvojë të madhe në futbollin kosovar, së fundmi ishte pjesë e Ulpianës, ndërsa më herët ka luajtur edhe për ekipet si: Liria, Ferizaj, Llapi etj.

Armendi është 31 vjeçar, shumicën e karrierës ka mbrojtur në Superligën e Kosovës, dhe besojmë shumë që përvoja e tij e madhe do ta na ndihmojë shumë në arritjen e objektivave tona", njofton KF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat