Një tjetër ekip i Superiores bën thirrje: Politikë, nuk ke vend në futboll!

Futboll

Një tjetër ekip i Superiores bën thirrje: Politikë, nuk ke vend në futboll!

Më: 29 janar 2022 Në ora: 13:23
Një tjetër ekip i Superiores bën thirrje: Politikë, nuk ke vend në futboll!

Një tjetër ekip i Superiores ka bërë thirrje të fortë pas Teutës. Këtë herë është Kastrioti që i kërkon politikës të largohet nga futbolli pasi nuk gjen vend në këtë sport.

“KS Kastrioti solidarizohet me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së hënës, ku një shpërthim me tritol pranë shtëpisë së Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka tronditi jo vetëm atë dhe familjen e tij, por mbarë komunitetin e futbollit shqiptar. Klubi ynë dënon me ashpërsi këtë akt të paprecedentë dhe fton organet kompetente të zbardhin këtë ngjarje të shëmtuar.

Shohim ditët e fundit një ndërhyrje flagrante të politikës në futboll.

E ftojmë të qëndrojë larg sportit tonë dhe të distancohet nga çdo ndërhyrje në procesin zgjedhor, ku komuniteti i futbollit do të vendosë vetë për drejtuesin e FSHF-së për 4 vitet e ardhshme.

Politika nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë vend në futboll”, shkruan klubi,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat