Kupa e Afrikës rikthehet sot me dy ndeshje interesante

Futboll

Kupa e Afrikës rikthehet sot me dy ndeshje interesante

Më: 29 janar 2022 Në ora: 14:35
Kupa e Afrikës rikthehet sot me dy ndeshje interesante

Kupa e Afrikës rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales.

Ndeshja hapëse e programit të sotëm do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00, ku Gambia pret në shtëpi Kombëtaren e Kamerunit.

Ndërkaq, ndeshja përmbyllëse për sot do të zhvillohet në stadiumin “Omnisport Roumdé Adjia”, ku Tunizia do të jetë mysafire e Burkina Fasos.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales së Kupës së Afrikës, e gjeni më poshtë.

17:00 Gambia – Kameruni (Stadiumi Japoma)

20:00 Burkina Faso – Tunizia (Stadiumi Omnisport Roumdé Adjia).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat