Renova arrin fitoren e parë

Futboll

Renova arrin fitoren e parë

Më: 30 janar 2022 Në ora: 12:20
Renova arrin fitoren e parë

Renova ka regjistruar fitoren e parë në kuadër të ndeshjeve kontrolluese, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Qatip Osmanit në Ohër mundi ekipin e Voska Sport me rezultatin 4:0. Sërish në element doli të jetë përforcimi i fundit, Amir Kahrimanoviç, i cili shënoi golin e dytë të takimit, derisa serinë e golave për “gjipspunuesit” e kishte hapur Fatjon Jusufi.

Me këto dy gola u mbyll pjesa e parë, ndërsa në pjesën e dytë ekipi nga Xhepçishti shënoi edhe dy gola të tjerë, këtë herë falë dyshes sulmuese Emran Ramadani – Shefit Shefiti.

Ishte kjo ndeshja e katërt për Renovën dhe fitorja e parë, pas disfatës 4:1 ndaj Ferizajit dhe dy barazimeve ndaj Besës së Dobërdollit (1:1) dhe Voska Sportit (2:2). Ndeshjen e rradhës Renova do ta zhvillojë me datë 5 shkurt kundër Teteksit në Tetovë, ndërkohë Voska Sport me 2 shkurt do të zhvillojë ndeshjen e rradhës kundër Pelisterit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat