Voska Sport barazon me Pelisterin

Futboll

Voska Sport barazon me Pelisterin

Më: 2 shkurt 2022 Në ora: 19:21
Voska Sport barazon me Pelisterin

Voska Sport dhe Pelisteri janë ndarë me barazim pa gola në ndeshjen e zhvilluar sot në stadiumin “Burimet e Biljanës” në Ohër, njofton “infOSport.mk”.

Ekipi i Rade Cicmiloviq, Voska Sport ishte kundërshtarë më i mirë në terren, duke diktuar tempon dhe duke krijuar disa raste konkrete para portës së skuadrës nga Manastiri. Më afër golit ishte Emir Aliu, i cili goditi shtyllën, ndërsa raste të mira patën edhe Emini, Razmoski dhe Gafuri.

Për Voska Sport ishte kjo ndeshja e katërt kontrolluese, pas atyre dy ndeshjeve ndaj Renovës (2:2; 0:4) dhe fiitores së thellë 9:0 ndaj Bratsvos nga Zhitoshi.

Ndeshjen e rradhës Voska Sport do ta zhvillojë me 6 shkurt kundër Borecit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat