Vedat Muriqi debuton, Mallorca eliminohet nga Kupa e Spanjës

Futboll

Vedat Muriqi debuton, Mallorca eliminohet nga Kupa e Spanjës

Nga: K. Goca Më: 2 shkurt 2022 Në ora: 21:55
Vedat Muriqi debuton, Mallorca eliminohet nga Kupa e Spanjës

Reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar për Mallorca-n, me të cilën ekip nuk ia dolën që të kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Spanjës. 

Futbollisti shqiptar, Ivan Balliu, me Rayo Vallecano-n, shënuan fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj Mallorca-s.  

Fituesi u përcaktua në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 44-të me golin e futbollistit Trejo.

Muriqi u paraqit tërë takimin sikurse edhe Balliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat