De Gea portieri më i mirë i ligave kryesore të Evropës

Futboll

De Gea portieri më i mirë i ligave kryesore të Evropës

Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 17:33
De Gea portieri më i mirë i ligave kryesore të Evropës

David De Gea është një nga lojtarët më në formë të Manchester United.

Portieri spanjoll është rikthyer në formën e ditëve më të mira, dhe statistikat e tij në muajin janar janë të shkëlqyera.

Sipas analizës së kryer nga OptaJoe, De Gea ka kryer më shumë pritje se çdo portier tjetër në pesë ligat e mëdha evropiane, teksa ka pësuar vetëm tre gola në katër ndeshjet e kampionatit gjatë muajit të parë të vitit.

31-vjeçari nga Madridi ka parandaluar më shumë gola se çdo portier tjetër në Premier League gjatë muajit janar (2.6 gola për ndeshje), duke u konfirmuar si një nga pikat më të forta të skuadrës së Rangnick.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat