Atalanta “bie” në shtëpi kundër Cagliari-t

Futboll

Atalanta “bie” në shtëpi kundër Cagliari-t

Më: 6 shkurt 2022 Në ora: 14:34
Atalanta “bie” në shtëpi kundër Cagliari-t

Atalanta është mundur 2-1 në shtëpi kundër Cagliari-t në javën e 24-t të Serisë.

Një ndalesë që mund t’u kushtojë vendin e katërt në renditje Gjimshitit me shokë, duke parë se Juventus është vetëm një pikë mbrapa dhe sot në mbrëmje mund të vijë parakalimi i bardhezinjve.

Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim pa gola, kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh në minutën e 50-të me Pereiro-n. Situata është përkeqësuar dy minuta më mbrapa për vendasit pas kartonit të kuq të marrë nga portieri Musso.

Pavarësisht inferioritetit numerik, zikaltrit kanë arritur të barazojnë në minutën e 64-t me Palomino-n. Megjithatë, kuqeblutë janë kthyer në avantazh në të 68-ën përsëri me Pereiro-n.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat