Shifër e çmendur për Xherdan Shaqirin! Andreas Boni tregon një detaj

Futboll

Shifër e çmendur për Xherdan Shaqirin! Andreas Boni tregon një detaj

Nga: Kemajl Goca Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 14:13
Shifër e çmendur për Xherdan Shaqirin! Andreas Boni tregon një detaj

Futbollisti Xherdan Shaqiri vetëm ka mbetur ta hedhë firmën te skuadra amerikane Chicago Fire.

Shaqiri ka një karrierë të bujshme duke luajtur në klubet e mëdha, që nga Baseli, Bayerni, Interi, Stoke, Liverpooli, Lyoni dhe tani pritet të nënshkruajë me Chicago Fire.  

Zëvendëskryeredaktori i Sportit të gazeta e madhe zvicerane “Blick”, Andreas Boni flet për transferimin e ardhshëm të Xherdan Shaqirit.

“Ylli ynë kombëtar ka fituar përafërsisht 80 milionë franga në karrierën e tij”, tha Boni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat