Malisheva në festë, gjunjëzon Prishtinën!

Futboll

Malisheva në festë, gjunjëzon Prishtinën!

Nga: Kemajl Goca Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 14:57
Mërgim Pefqeli

Prishtina një hap pas në luftë për titullin e kampionit! malisheva gjunjëzon me rezultat 2:1 Prishtinën, në ndeshjen e javës së 19-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Në minutën e 55-të, Endrit Krasniqi pati mundësi ideale por nuk shënoi në portën e vendasve, pasi që portieri reagoi për bukuri. 

Në minutën e 75-të, Mërgim Pefqeli shënon ndaj ish-skuadrës së tij dhe 1:0.

Në minutën e 90+4. Ilir Mustafa me një lëvizje mashtruese, shënon nga rreth 14-15 metra, 2:0.

Në minutën e 90+5, Prishtina ngushton humbjen në 2:1 me golin e Besnik Krasniqit, i cili u tregua i saktë nga penalltia.

Malisheva në festë, gjunjëzon skuadrën më të trofeshme në vendin tonë.

Prishtina është në vend të pestë me 24 pikë e Malisheva e shtata me 22.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat