Leci ndihmëstrajner te Flamurtari

Futboll

Leci ndihmëstrajner te Flamurtari

Më: 18 shkurt 2022 Në ora: 18:35
Leci ndihmëstrajner te Flamurtari

Ish-fubollisti i shumë skuadrave të njohura Liridon Leci e ka nisur karrierën si trajner. Ai do të jetë pjesë e shtabit teknik të Flamurtarit.

Një gjë të tillë për Kanal10 e ka konfirmuar vet Leci si dhe kryetrajneri Megzon Visoka.

“Kemi arritur marrëveshjen parimisht me Lecin, i cili tani e tutje do të jetë pjesë e ekipit tim te Flamurtari”, ka thënë Visoka.

“Falenderoj trajnerin dhe klubin për besimin. Do të mundohem të jap ndihmën time në klub që së bashku ti arriijmë objektivat tona”, është shprehur Leci.

Leci më parë ka qenë pjesë edhe e kombëtarës së Kosovës si dhe të Shqipërisë.

Karrierë si futbollist 37 vjeçari ka bërë edhe në Kategorinë Superiore të Shqipërisë si dhe në kampionatin suedez.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat