Edon Zhegrova reagon pas kartonit të kuq

Futboll

Edon Zhegrova reagon pas kartonit të kuq

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 08:31
Edon Zhegrova

Nata e mbrëmshme ishte e zezë për Edon Zhegrovën.

Futbollisti shqiptar u ndëshkua me karton të kuq në minutat shtesë të ndeshjes ndërmjet Lillet dhe Metzit në kampionatin francez të futbollit.

Përfaqësuesi kosovar u inkuadrua në lojë në minutën e 81-të dhe pas dy minutash u ndëshkua me karton të verdhë.

Por, kjo nuk i mjaftoi futbollistit ofanziv, i cili për shkak të një ndërhyrjeje të rrezikshme ndaj kundërshtarit, u ndëshkua me të kuqin.

E pas ndeshjes, ish-futbollisti i Baselit e ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku e shfaq lëndimin që e pësoi në këtë ndeshje.

Futbollisti i Lillet e ka përcjellë fotografinë me një shkrim, ku i falënderon të gjithë ata që e mbështetën, ndërsa insiston se nuk e ka ndërmend të ndalet.

Image
Foto e publikuar nga Edon Zhegrova

“Asgjë nuk mund të më ndalë, koka ime shikon lart, ne do të vazhdojmë përpara. Falënderoj tifozët e Lillet për mbështetjen e jashtëzakonshme”, ka shkruar futbollisti nga Kosova.

Zhegrova u transferua së fundmi në Lille dhe është i vendosur ta tregojë veten në Ligue 1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat