Llapi importon pikë të madhe në përballje me liderin  

Futboll

Llapi importon pikë të madhe në përballje me liderin  

Nga: K. Goca Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 13:56
Pamje nga ndeshja Drita - Llapi

Derbi mes Dritës nga Gjilani dhe Llapit nga Podujeva, përfundoi pa fitues (1:1). 

Llapi importon një pikë të madhe nga Gjilani, ndërsa Drita me gjithë orvatjet nuk arriti më shumë se një barazim,

Në minutën e 50-të Llapi kalon në epërsi. Futbollisti këmbëshpejt Valmir Veliu shënoi në portën e Dritës, 0:1.

Në minutën e 73-të, Krasniqi u faullua dhe gjyqtari Dardan Çaka pasi akordoi penallti, shikoi edhe sistemin e VAR-it për të vërtetuar vendimin e tij. 

Ardian Cuculli shënoi nga penalltia në minutën e 77-të, por në anën tjetër portieri Çoriç i pafat.
Drita kryeson me 38 pikë dhe Llapi është në pozitën e katërt me 33 sosh pas 20 jave në elitën e futbollit të Kosovës. 
Tahri Batatina, kryetrajner i Llapit, arriti qëllimin që të kthehen me një pikë që peshon shumë në luftë për titullin e kampionit.

Në javën e ardhshme (në mes javë) Llapi takohet me Feronikelin e Drita është mysafire e Malishevës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat