La Galaxy në negociata me Sergio Ramosin

Futboll

La Galaxy në negociata me Sergio Ramosin

Më: 28 shkurt 2022 Në ora: 14:06
Sergio Ramos

Një bast i dështuar. Kjo është përmbledhja aktuale e transferimit të Sergio Ramos në Paris Saint-Germain.

Prezantimi i spanjoll bëri bujë të madhe përkrah Messit, Donnarumma, Wijnaldum dhe Hakimi në fillim të sezonit në “Parkun e Princave”, por tani duket i largët dhe domosdoshmërisht i pamjaftueshëm për pesë paraqitjet e vogla të bëra me fanellën parisienë, transmeton lajmi.net.

35-vjeçari spanjoll vazhdon të mashtrojë në rrjetet sociale duke shfletuar punën fizike për të gjetur fushën. Por, është ende i pranishëm në njoftimet për shtyp të PSG-së, javë pas jave, dhe tashmë duket pothuajse e sigurt se do të mungojë në raundin e eliminimit të Ligës së Kampionëve, kundër Real Madridit

Sidoqoftë, aventura e Ramosit në PSG mund të përfundojë verën e ardhshme. “Foot Mercato” raporton se La Galaxy ka interesim për shërbimet e spanjollit.

Los Angeles Galaxy është duke negociuar me agjentin e Ramosit, por mbrojtësi momentalisht është i fokusuar që të shërohet sa më shpejtë nga lëndimi.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat