Sevilla arrin marrëveshje me Iscon?

Futboll

Sevilla arrin marrëveshje me Iscon?

Më: 2 mars 2022 Në ora: 13:45
Sevilla arrin marrëveshje me Iscon?

Klubi spanjoll, Sevilla raportohet se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Real Madridit, Isco-n.

Mediet spanjolle shkruajnë se Sevilla në parim ka arritur marrëveshje me yllin e ‘Los Blancos’.

Kontrata aktuale e 29-vjeçarit me skuadrën ‘merenguese’ përfundon në muajin qershor, dhe duket se lojtari dëshiron aventure të re në futbollin evropiane, por jo jashtë Spanjës.

Isco thuhet se pëlqen transferimin tek Sevilla. Spanjolli monitorohet edhe nga disa klube tjera evropiane, por mësohet se lojtari preferon Sevillan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat