Chelsea nuk do të nxitojë për shitjen e klubit

Futboll

Chelsea nuk do të nxitojë për shitjen e klubit

Më: 5 mars 2022 Në ora: 14:16
Chelsea nuk do të nxitojë për shitjen e klubit

Chelsea nuk do të nxitojë për shitjen e klubit për të siguruar që pronari i duhur të marrë përsipër.

Roman Abramoviç konfirmoi se do ta nxirrte klubin në shitje, duke ftuar oferta nga palët e interesuara, për shkak se do të ishte në interesin më të mirë të klubit, tifozëve, punonjësve, si dhe sponsorëve dhe partnerëve të klubit.

Pas deklaratës së tij, palët e interesuara për blerjen e klubit kanë nisur të bëhen publike.

Megjithatë sipas “Reuters”, Raine Group, banka përgjegjëse dhe këshilltari i shitjes së Çelsit, Xhoi Ravitç kanë deklaruar se nuk do të nxitohen në një shitje të mundshme:

“Ne nuk do të nxitojmë asgjë. Është shumë e rëndësishme që Çelsi të ketë pronarin e duhur për ta udhëhequr klubin përpara”, tha Ravitch.

Gjithsesi sipas “Reuters”, Tod Bohli, investitori miliarder amerikan që zotëron aksione në klubin e bejsbollit LA Dodgers dhe LA Lakers, po bën një ofertë për klubin londinez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat