Modriç shënon evrogol, Reali shemb me gola Sociedadin

Futboll

Modriç shënon evrogol, Reali shemb me gola Sociedadin

Nga: K.G. Më: 5 mars 2022 Në ora: 22:50
Modriç shënon evrogol, Reali shemb me gola Sociedadin

Real Madridi marshon drejt titullin të kampionit në Spanjë. 

Madrilenët e shembën me rezultat 4:1 Sociedadin, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu” në Madrid. 

Për Realin shënuan Camavinga (40'), Modriç (43'), Benzema (75'-nga penalltia), Asensio (79') dhe për Sociedadin realizoi Oyarzabal (10' - nga penalltia). 

Modriç shënon evrogol në minutën e 43-të, duke shënuar nga rreth 20 metra.  

Real Madridi kryeson me 63 pikë, 8 më shumë se Sevilla në pozitën e dytë dhe Sociedad renditet në pozitën e 6-të me 44 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat