Kane kalon Henryn

Futboll

Kane kalon Henryn

Më: 8 mars 2022 Në ora: 11:26
Kane kalon Henryn

Harry kane ka kaluar Henryn në listën e golashënuesve më të mirë në histori të Premier Ligës.

Ai tani renditet i gjashti në këtë listë.

Sulmuesi anglez shkëlqeu me dy gola në fitoren 5:0 të Tottenhamit ndaj Evertonit, në kuadër të javës së 28-të në elitën e futbollit anglez.

Me dy golat e shënuar, Kane ka shkuar në kuotën e 176 golave në Premier Ligë, duke kaluar Henryn që me Arsenalin kishte shënuar 175 gola. Sulmuesi 28-vjeçar tani renditet si golashënuesi i gjashtë më i mirë në histori të kampionatit anglez.

Para Kane janë: Frank Lampard – 177 gola, Sergio Aguero – 184 gola etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat