Xhaka shumë pranë largimit nga Arsenali!?

Futboll

Xhaka shumë pranë largimit nga Arsenali!?

Më: 10 mars 2022 Në ora: 23:37
Xhaka shumë pranë largimit nga Arsenali!?

Skuadra e Arsenal është duke shqyrtuar alternativat për të zëvendësuar mesfushorin zviceran, Granit Xhakën.

‘Gunners’ janë duke shikuar Carney Chukwuemeka si opsion për mesfushën, insiston ‘The Sun’.

Xhaka po i afrohet moshës 30 vjeçare dhe gjasat janë minimale që Arsenal të shfrytëzojnë opsionin për t’i vazhduar kontratën përtej vitit 2024.

Chukwuemeka i Aston Villa pëlqehet shumë nga Mikel Arteta dhe pritet që Arsenal të nisin procedurat për të transferuar lojtarin.

Mesfushori është 18 vjeçar por ka treguar pjekuri të madhe në paraqitjet e tij.

Xhaka në anën tjetër mund të transferohet te Roma, pasi Jose Mourinho ka një simpati për lojtarin e Zvicrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat