Cilat janë më të rejat te Chelsea?

Futboll

Cilat janë më të rejat te Chelsea?

Më: 19 mars 2022 Në ora: 11:50
Cilat janë më të rejat te Chelsea?

Kaluan pak ditë mes vendimit të Roman Abramovich për t’ia lënë drejtimin e Chelsea Fondacionit të Klubit.

Sot, Chelsea, një nga pasuritë më të mëdha të biznesmenit, i ka të ngrira llogaritë dhe vepron me shumë kufizime.

Në orën 22:00 të datës 18 mars, Raine Group, institucioni financiar që menaxhon ofertat e blerjeve të Chelsea, përfundoi afati për blerjen e skuadrës së Londrës.

Sipas shtypit anglez, deri në 20 grupe të ndryshme kanë paraqitur oferta, ndër të cilat spikasin propozimet e Todd Boehly dhe Hansjorg Wyss, ai i Nick Candy së ​​bashku me Hana Financial Group apo një ofertë interesante nga Saudi Media Group, e cila është vlerësohet të jetë ekonomikisht më i fuqishëm..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat