Eroll Salihu i ka dy rrugë!

Futboll

Eroll Salihu i ka dy rrugë!

Nga: Kemajl Goca Më: 25 mars 2022 Në ora: 15:48
Eroll Salihu i ka dy rrugë!

Ish futbollisti Eroll Salihu ka kohë që i “vlon gjaku” nga zhvillimet në futbollin e Kosovës.

Flokëverdhi, ish futbollist dhe ish sekretar i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, para pak ditëve është suspenduar nga pozita e Drejtorit Sportiv dhe ajo e Këshilltarit të Lartë Ligjor në FFK.

Njeriu që një kohë të gjatë ka qenë sekretar i përgjithshëm i FFK-së, duke pasur tre kryetarë!

Kryetari i parë i tij ishte Sabri Hashani, pastaj legjenda e futbollit, i ndjeri Fadil Vokrri dhe së fundi Agim Ademi.

Ai është para një sprove të madhe sportive apo edhe jetësore, të orientimit të vazhdimit të karrierës.
Eroll Salihu i ka dy rrugë!

E para, të luajë rolin e opozitës nën hije ndaj FFK-së!

E dyta, t’i kthehet zejet së trajnerit dhe t’i sfidojë Ismet Munishin e Tahir Batatinën! 

Cila do të ishte rruga më e mirë e Eroll Salihut?

Sigurisht se ai do të përcaktohet së shpejti, të mbetet në politikën e futbollit apo të kthehet në zejen e trajnerit, fundja mund të zgjedhë edhe një alternativë tjetër.

Edhe futbolli është politikë, nuk do të thotë se Salihu është në luftë me FFK- në, që nesër mos të përafrohen dhe të pajtohen!

Kurrë kësaj pune nuk i dihet. Salihu ka diçka në mendje, ka një alternativë, ose do të luajë rolin e opozitë bërjes për disa vite ose do të përqafojë zejen e trajnerit apo diçka tjetër!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat