Perez ka nënshkruar me Mbappe dhe Haaland?

Futboll

Perez ka nënshkruar me Mbappe dhe Haaland?

Më: 26 mars 2022 Në ora: 17:12
Perez ka nënshkruar me Mbappe dhe Haaland?

Historia e Florentino Perez dhe Real Madridit nisi në vitin 2000, kur ai fitoi presidencën falë nënshkrimit të Luis Figo nga Barcelona.

Për ta larguar anësorin portugez nga rivalët e tyre, u lidh një kontratë paraprake midis Florentino Perez, i cili ishte kandidat për president në atë kohë, dhe vetë Figos, e cila përfshinte një shumë dënimi prej 30 milionë euro.

Kjo ishte shifra që presidenti i ardhshëm premtoi publikisht se do ta paguante nëse nuk do të arrinte të nënshkruante me yllin e Barcelonës, i cili nga ana e tij do të duhej ta paguante nëse ai ndryshonte mendje dhe qëndronte në Camp Nou.

Pse guxoi Florentino ta bënte këtë? Ai e bëri këtë sepse shuma e madhe e kompensimit të rënë dakord në marrëveshje në thelb e detyroi Figon të transferohej në klub.

Në këtë proces është përfshirë Vicente Montes, një avokat, ekspert ndërkombëtar në të drejtën sportive, i cili ka folur për MARCA për situatat aktuale në lidhje me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland.

A mund të nënshkruajë Real Madridi me Mbappe dhe Haaland?

Montes ka përvojë pune me Florentino Perez dhe ai beson se shefi i Real Madrid tashmë ka rënë dakord për të nënshkruar me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland.

“Unë do të vë bast gjithçka që ai ka nënshkruar me Mbappen tashmë,” tha Montes .

“Haaland duket se do të ishte më i mirë në dy sezone, ose kështu thonë thashethemet, por po mendoj se do ta nënshkruajë. E di që [Manchester] City dëshiron numrin 9 pas fiaskos me Harry Kane në 2021, dhe ata duken shumë të fortë financiarisht për të mposhtur Real Madridin në këtë garë”, u shpreh Montes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat