Milan ka dy opsione për ta zëvendësuar

Futboll

Milan ka dy opsione për ta zëvendësuar

Më: 29 mars 2022 Në ora: 11:45
Milan ka dy opsione për ta zëvendësuar

Milan ka dy opsione për ta zëvendësuar!

Në fund të sezonit Milani do të humbasë shërbimet e Franck Kessie, i cili pritet të transferohet te Barcelona, ku ka kryer edhe vizitat mjekësore. Duke parë situatën, drejtuesit e klubit italian kanë nisur të shikojnë për zëvendësuesin e lojtarit nga Bregu i Fildishtë.

Sipas medieve italiane, në krye të listës së Maldinit e Massaras janë Bryan Cristante e Jordan Veretout, të cilët Roma I vlerëson respektivisht 20-25 milionë euro dhe 18 milionë euro.

Po sipas raportimeve të medieve, drejtuesit e “kuqezinjve” do të nisin bisedimet me kryeqytetasit për të dy lojtarët, por Milani duhet të tregohet i kujdesshëm pasi për Veretout interesohet edhe Interi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat