Atalanta - Torino, luhet me 11 maj

Futboll

Atalanta - Torino, luhet me 11 maj

Më: 31 mars 2022 Në ora: 13:44
Atalanta - Torino, luhet me 11 maj

Kampionati elitar i futbollit italian, Serie A ka caktuar orarin për ndeshjet që u shtynë si pasojë e pandemisë.

Gjashtë ndeshje gjatë këtij sezoni u shtynë si pasojë e COVID-19, përfshirë edhe ndeshjen Bologna – Inter.

Inter kishte bërë kërkesë që të merrte fitore me rezultat zyrtar, por një gjë e tillë nuk do të ndodh, bazuar në orarin e publikuar së fundmi nga Serie A, ku shihet edhe ndeshja në fjalë.

Ndeshja mes Bologna dhe Inter do të luhet më 27 prill.

Udinese – Salernitana luhet më 20 prill, Fiorentina – Udinese më 27 prill, së bashku me Salernitana – Venezia.

Atalanta - Torino është caktuar për datën 11 maj, por mund të ndryshojë nëse ‘La Dea’ kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat