Media serbe në panik, e quan Xhakën provokator 

Futboll

Media serbe në panik, e quan Xhakën provokator 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 prill 2022 Në ora: 23:03
Media serbe në panik, e quan Xhakën provokator 

Serbia e ka ende të freskët humbjen me rezultat 2:1 pikërisht me 22 qershor të vitit 2018 në midis Kaliningradit të Rusisë, në kuadër të Kampionatit Botëror.

Humbje që ia shtriu përtokë dhe i ktheu pas në Beograd. Golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, zemër shqiptarët e Kosovës, ia patën siguruar fitoren Zvicrës, me rezultat 2:1 ndaj Serbisë. 

“Përfaqësuesi i Zvicrës, Granit Xhaka ka komentuar grupin në Botëror, ku bëjnë pjesë Serbia, Brazili dhe Kameruni.

Ka shkruar futbollisti i Arsenalit në Instagram: “Jo aq keq’’. Xhaka ka lindur në Serbi në Podujevë, por ka shkuar herët në Zvicër me prindërit e tij dhe ka luajtur për kombëtaren atje.

Publiku serb e kujton ende për provokim në Botërorin e Rusisë, kur tregoi me duar shqiponjën dykrenore, simbolin e Shqipërisë së Madhe””, shkarravit mediumi serb “Kurir”. Media serbe është në panik, sepse përveç që i druhen Brazilit, edhe Shaqirit e Xhakës së Zvicrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat