Fushë Kosova fiton në udhëtim, 2 Korriku barazon

Futboll

Fushë Kosova fiton në udhëtim, 2 Korriku barazon

Nga: K.G. Më: 2 prill 2022 Në ora: 16:35
Fushë Kosova

Fushë Kosova kthehet me tre pikë, duke e mposhtur me rezultat 3:2 Vushtrrinë, në ndeshjen e javës së 20-të të Ligës së Parë të Kosovës, grupi B.

Futbollistët e Fushë Kosovës u treguan më të mirë dhe arritën pikë të rëndësishme, e 2 Korriku i Prishtinës barazon 1:1 me Kikën në Hogosht.

Flamurtari deklasoi me 3:0 Arbërinë e Dobrajës së Madhe.

Ferizaj kryeson me 43 pikë, pasojnë Vushtrria 39, Fushë Kosova 31, Ramiz Sadiku 20, 2 Korriku 29, Flamurtari 27, Arbëria 26, Kika 21, Vllaznia 17 dhe Vitia 10.

Rezultatet 

Kika - 2 Korriku        1:1
Vitia – F. Kosova        2:3
Ferizaj - Vushtrria 1:0
Flamurtari - Arbëria 3:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat