Allegri hedh në fushë Dybalan ndaj Interit

Futboll

Allegri hedh në fushë Dybalan ndaj Interit

Më: 2 prill 2022 Në ora: 19:42
Allegri hedh në fushë Dybalan ndaj Interit

Trajneri i Juventuesit, Masimiliano Allegri, ka folur në prag të ndeshjes ndaj Interit, e cila pritet të vendosë shumë në garën për titull.

Teknikui “Zonjës” është ndalur tek çështja Dibala, duke theksuar se është dakord me vendimin e klubit për të mos i rinovuar kontratën, dhe se nesër është i gatshëm për të luajtur.

Me klubin jemi në një linjë. Zgjedhjet bëhen për të mirën e klubit dhe mendohet çdo skenar. Kur flasim, unë them idetë e mija, klubi të tijat, e rëndësishme është të biesh dakord në fund.

Kam folur me Dibalën, nesër është i gatshëm për të luajtur. Çështja e rinovimit nuk e shqetëson, nuk është rasti i parë që një lojtar ndërron klub”, u shpreh Allegri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat