Cikalleshi shënon golin e 10 në kampionatin turk

Futboll

Cikalleshi shënon golin e 10 në kampionatin turk

Më: 3 prill 2022 Në ora: 16:06
Cikalleshi shënon golin e 10 në kampionatin turk

Cikalleshi shënon golin e 10 në kampionatin turk!

Sokol Cikalleshi ka tundur rrjetën për herë të 10 këtë seozn në Superligën Turke, pasi i ka dhënë avantazhin Konyasporit, në ndeshjen ndaj Goztepe në shtëpi.

Sulmuesi kuqezi luan si titullar dhe i mjaftuan vetëm 6 minuta për t’u rrotulluar bukur në zonë e dërguar topin në rrjetë, ndërsa aktualisht sfida vijon me avantazhin 1-0 të Konyasporit.

Titullarë janë edhe fantazisti i Shqipërisë, Endri Çekiçi, e sulmuesi i Kosovës, Zymer Bytyçi, ndërsa vlen të theksohet se Cikalleshi është shndërruar në liderin e Konyaspor, që mban me meritë vendin e dytë, që të dërgon në zonën Champions.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat