​Benfika kundër Liverpoolit për të provuar befasinë, formacionet e mundshme

Futboll

​Benfika kundër Liverpoolit për të provuar befasinë, formacionet e mundshme

Më: 5 prill 2022 Në ora: 09:06
Foto ilustrim

Benfika do të paraqitet në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve për herët të parë që nga sezoni 2015/16 dhe do të ballafaqohet me Liverpoolin.

Sfida e parë zhvillohet sonte në “Stade Luiz” duke filluar nga ora 21:00.

Nga ana tjetër, Liverpooli e gjen veten në çerekfinalen e kësaj gare për herë të tretë në katër sezonet e fundit, pavarësisht se regjistroi humbjen vetme këtë vit kalendarik (17 fitore, 2 barazime) në ndeshjen kthyese të fazës 1/16 ndaj Interit.

Pasi kishin fituar tashmë me rezultat 5-1 në Portugali këtë sezon kur mposhtën kryesuesin e ligës portugeze, Porton në fazën e grupeve, ‘Reds’ po kërkojnë të ruajnë rekordin e tyre 100% të fitoreve si mysafirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Këto janë formacionet e mundshme:

Benfika (4-4-2): Vlachodimos; Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo; Silva, Mario, Ëeigl, Everton; Nunez, Yaremchuk

Liverpool: (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Diaz

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat