Berisha e shijon futbollin e rrugës

Futboll

Berisha e shijon futbollin e rrugës

Më: 12 prill 2022 Në ora: 11:53
Berisha e shijon futbollin e rrugës

Shumica e fëmijëve, mbi të gjitha në Kosovë, janë rritur duke luajtur futboll të rrugës.

Një top dhe disa gurë ose shtylla të improvizuara kanë mjaftuar për ta gjetur kënaqësinë.

E Mërgim Berisha u rikthye në kohë, duke iu bashkuar disa të rinjve që po luanin në rrugë.

Futbollisti, i cili luan në Fenerbahçe, e ka publikuar një video ku shihet duke kaluar momente të këndshme.

“Shikoni njerëz, u ndala të luaj pak futboll teksa po shëtisja në mbrëmje”, ka thënë futbollisti Berishas, i cili është pjesë e të rinjve të Kombëtares së Gjermanisë.

Ish-futbollisti i Salzburgut është dëshirë e madhe e Kosovës, por nuk ka vendosur ende se për cilën Kombëtare të luajë në nivelin senior, pasi tek Gjermania do ta ketë të vështirë të depërtojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat