Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Tottenham e Brighton

Futboll

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Tottenham e Brighton

Më: 16 prill 2022 Në ora: 14:20
Foto ilustrim

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen që po zhvillohet mes skuadrës së Tottenhamit dhe asaj të Brightonit, e vlefshme kjo për xhiron e 33 të Premier Ligës angleze.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Tottenhami dhe Brightoni hynë drejt zhveshtoreve ende pa e gjetur golin, ku rezultati qëndron i barabartë 0:0.

Të dy skuadrat kishin rastet e tyre për të shënuar gol, por portierët si Lloris i Tottenham dhe Sanchez i Brightonit arritën me sukses ta mbajnë portën e paprekur gjatë 45’ minutave të parë të ndeshjes.

Rezultati i pjesës së parë është 0:0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat