Shqiptari i pafat, shënon autogol

Futboll

Shqiptari i pafat, shënon autogol

Më: 16 prill 2022 Në ora: 14:57
Shqiptari i pafat, shënon autogol

I pafat mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, që e nisi si titullar transfertën e Empolit ndaj Udineses, por shënoi në portën e tij që në minutën e 6’, duke u dhënë avantazhin friulianëve.

Pas një krosimi në zonë, Ismajli nuk u koordinua mirë në tentativën për të larguar topin dhe e dërgoi drejt e në rrjetën e portës së Vicarios, teksa zhgënjimi te mbrojtësi kuqezi ishte i dukshëm pas këtij momenti.

Titullarë në transfertën friulianë janë edhe mesfushori Kristjan Asllani e fantazisti Nedim Bajrami, të cilët do të provojnë të lënë gjurmë, pse jo për të zhvlerësuar gabimin e Ismajlit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat