Shqiptari e mbyll ndeshjen me karton të kuq mes protestave

Futboll

Shqiptari e mbyll ndeshjen me karton të kuq mes protestave

Më: 16 prill 2022 Në ora: 18:40
Shqiptari e mbyll ndeshjen me karton të kuq mes protestave

Rajo Vallecano është kthyer nga një skuadër e cila po luftonte për Europën në pjesën e parë të sezonit, në një ekipi i cili pak nga pak po përfshihet në luftën për të mos rënë nga La Liga.

Humbja e sotme me shifrat 1-0 ndaj Deportivo Alaves, ka komplikuar edhe më shumë situatën në një sfidë të cilën Ivan Balliu e mbylli me karton të kuq.

Hoselu shënoi golin e vetëm në minutën e 64-t dhe më pas ishte skuadra e mbrojtësit shqiptar që kishte iniciativën. Vetë futbollisti shpërtheu në një nga aksionet e tij të zakonshme në krahun e djathtë në minutën e 88 të sfidës, por gjatë aksionit u përplas me Duarte dhe shkeli këtë të fundit.

Gjyqtarët me sa duket e interpretuan këtë si një veprim të qëllimshëm dhe pasi Balliu u ndëshkua me të verdhë, VAR- i bëri thirrje kryesorit që t’i nxirrte të kuqin, siç ndodhi mes protestave të futbollistëve të Rajon dhe vetë Balliut që nuk u besonte syve.

Kështu, Balliu do të humbasë ndeshjen e radhës, atë ndaj Espanjol të Keidi Bares, që bëhet shumë e rëndësishme për mbijetesën e saj, pasi tashmë gjendet vetëm 6 pikë larg zonës së ftohtë të klasifikimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat