Vetëm 20 minuta në fushë për Uzunin

Futboll

Vetëm 20 minuta në fushë për Uzunin

Më: 17 prill 2022 Në ora: 17:36
Vetëm 20 minuta në fushë për Uzunin

Granada është mundur me rezultatin 1:4 nga skuadra e Levantes, në sfidën e kësaj jave në La Liga.

Vetëm 20 minuta në fushën e lojës për Myrto Uzunin, me sulmuesin shqiptar, i cili u hodh në fushë si zëvendësues në minutën e 70-t të lojës, por pa arritur dot të gjej rrugën e rrjetës.

Granada regjistron kështu një tjetër humbje, e cila komplikon planet e skuadrës për qëndrimin në elitën spanjolle.

Tashmë skuadra e Uzunit renditet në vendin e 16-t, vetëm një pikë larg zonës së ftohtë të tabelës.

Granada 1-4 Levante

Kollado 90+2’/ Gomez 17’, Morales 56’, Malsa 77’, Soldado 90+5.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat