Real Madrid ka vetëm dy prioritete

Futboll

Real Madrid ka vetëm dy prioritete

Më: 22 prill 2022 Në ora: 11:28
Real Madrid ka vetëm dy prioritete

Transferimi i mundshëm i Kylian Mbappe nga PSG te Real Madrid është propozuar si ngjarja e vitit në fushën e transferimeve, gjithmonë nëse do realizohet. Këtë e ka bërë të ditur sot “L’Equipe”, me titullin: “Operacioni Mbappe”.

E përditshmja sportive franceze raporton me detaje për një blic nga rrethi i klubit parizian, gjithmonë i orientuar drejt zgjatjes së kontratës me sulmuesin. Mbappe është emri në krye të listës së kërkesave nga Carlo Ancelotti për presidnetin e Realit, Florentino Perez.

Për mbrojtjen emri më i nxehtë është ai i gjermanit Antonio Rudiger, mbrojtësi aktual i Chelsea.

Trajneri italian i “Los Blancos” dëshiron të ndërtojë një ekip alla “Galactico”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat