Vllaznia - Partizani, formacionet

Futboll

Vllaznia - Partizani, formacionet

Më: 23 prill 2022 Në ora: 16:21
Vllaznia - Partizani, formacionet

Vllaznia do të presë në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi” skuadrën e Partizanit për të bërë mes tyre llogaritë për europën, pasi të dy ekipet synojnë një vend në europë për sezonin e ardhshëm.

Vendasit e Plorit kërkojnë fitoren pas një muaji e gjysmë, me trajnerin e ri që ende nuk ka shijuar tri pikët. Tekniku i kuqebluve do të ketë mungesë të sigurt Da Silvën, i cili nuk është rikuperuar akoma nga dëmtimi, ndërsa sulmin pritet t’ia besojë dyshes Kruja-Hoxhaj.

Ndërkohë nga krahu tjetër trajneri i të kuqve, Dritan Mehmeti kërkon të marrë “hak” për atë eliminim nga Kupa e Shqipërisë, teksa sulmi i besohet Junior dhe Skukës.

Formacionet zyrtare:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Bulatovic, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Kruja, Hoxhaj, Latifi, Aralica. Trajner: Elvis Plori.

Partizani: Hoxha, A.Marku, Bitri, Belica, Hadroj, Rrapaj, Matondo, Mala, Murataj, Junior, Skuka. Trajner: Dritan Mehmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat