Dukagjini shënon fitore të thellë

Futboll

Dukagjini shënon fitore të thellë

Nga: K.G. Më: 27 prill 2022 Në ora: 16:51
Dukagjini shënon fitore të thellë

Skuadra e Dukagjinit të Klinës ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4:0 ndaj autosajderit Feronikelit, në takimin e javës së 31-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Klinasit treguan lojë të mirë, sidomos në 45 minutat e parë shënuan tri herë përmes Altin Merlaku në minutën e 5-të, Arbër Shala në atë të 15-tën, Ergyn Ahmeti (45’) e NIkoliq (85’).

Tre pikë domethënëse për klinasit, që shpresojnë t’i ikin pozitës së tetë përkatësisht barazhit. 

Dukagjini renditet në vend të shtatë me 39 pikë e Feronikeli në fund me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat