Caktohet data për ndeshjen e barazhit në Superligë, vendoset edhe për finalen e Kupës së Kosovës

Futboll

Caktohet data për ndeshjen e barazhit në Superligë, vendoset edhe për finalen e Kupës së Kosovës

Më: 28 prill 2022 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Kreu Ekzekutiv i Federatës ë Futbollit të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në krye me presidentin Agim Ademi, mbledhje kjo në të cilën u morën disa vendime të rëndësishme.

Në këtë mbledhje KE ka treguar përkrahje të plotë drejt futbollit të femrave, ku edhe mori vendim për themelimin e Ligës U13 në këtë kategori, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, u caktua edhe data e zhvillimit të ndeshjes finale të Kupës së Kosovës, e cila tani do të zhvillohet më 26 maj, kurse para kësaj finale do të zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës te femrat.

Po ashtu, u vendos edhe për datat e zhvillimit të ndeshjeve të barazhit në futbollin kosovar, ku më 28 maj do të zhvillohet ndeshja e barazhit në Superligë, kurse më 21 maj do të zhvillohet ndeshja e barazhit për Ligën e Parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat