Sot disa ndeshje interesante në Ligën e dytë-Perëndim

Futboll

Sot disa ndeshje interesante në Ligën e dytë-Perëndim

Më: 30 prill 2022 Në ora: 12:17
Sot disa ndeshje interesante në Ligën e dytë-Perëndim

Sot do të luhen të gjitha ndeshjet e xhiros së 25-të në LDFM- Perëndim. Disa ndeshje do të jenë në qendër të vëmendjes si psh mes Voskës dhe Vardarit, një derbi i madh që do të luhet në Strugë me fillim nga ora 17:00. Do të jetë një betejë deri në fund, një betejë për vendin e dytë që sjell një vend në play-off kualifikim në LPFM.

Voska ka gjashtë pikë epërsi në tre xhiro deri në fund, ndaj me fitore dhe një barazim e kryen punën. Në rast se Vardari i fiton tri pikët, në të kundërtën dy ndeshjet e fundit do të jenë interesante.

Pastaj ndeshje tjetër interesante do të zhvillohet në Dibër mes Korabit dhe Gostivarit. Sot edhe Besës i duhen pikët e ekzistenës në takimin me Veleshtën.

Sileksi mirëpret Teteksin dhe me gjasë do t’i vërë “vulë” rikthimit në elitë. Në ndeshjet e tjera takohen Besa – Veleshta, Ohrid – Kadino dhe Korabi – Gostivari.

Ndeshjet e javës së 25-të
Besa-Veleshta
Ohrid-Kadino
Korabi-Gostivari
Sileks-Teteks
Voska Sport-Vardar

TABELA: Sileks 62, Voska 55, Vardar 49, Teteks 35, Gostivari 30, Besa 29, Korabi 26, Ohrid 25, Veleshta 17, Kadino 6 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat