Tjetër gafë, pëson gol pas 120 sekondave

Futboll

Tjetër gafë, pëson gol pas 120 sekondave

Më: 30 prill 2022 Në ora: 13:02
Tjetër gafë, pëson gol pas 120 sekondave

PSG e mbylli 3-3 takimin jashtë fushë ndaj Strasbourgut.

Kylian Mbappe realizoi tre gola për kampionët e Francës, teksa gabuan italianët Gigio Donnarumma te goli i parë dhe Marco Verratti, autor i një autogoli.

Strasbourg e nisi shumë mirë ndeshjen, duke kaluar në avantazh pas 120 sekondave lojë. Kevin Gameiro u nis bukur në krahun e djathtë dhe tundi rrjetën përballë titullarit të kombëtares italiane.

Donnarumma pësoi gol në shtyllën e tij, duke konfirmuar edhe njëherë që është shumë larg nivelit dhe rendimentit që ka shfaqur me Italinë dhe Milanin.

E disata herë që 23-vjeçari gabon, shenjë që nuk është përshtatur aspak në Ligue 1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat