Ancelotti: Rekordi? Më mbush me krenari

Futboll

Ancelotti: Rekordi? Më mbush me krenari

Më: 30 prill 2022 Në ora: 18:58
Ancelotti: Rekordi? Më mbush me krenari

Është trajneri i vetëm që ka fituar titullin kampionë pesë ligat kryesore të Evropës. Carlo Ancelotti, tepër I emocionuar pas shpalljes zyrtarisht kampion të Realit, tha se është momenti për të festuar:

“Shumë emocione. Ne kemi arritur një objektiv. Sezoni ka qenë spektakolar, patëm vazhdimësi gjatë gjithë sezonit. Më duhet të falënderoj lojtarët për punën dhe qëndrimin e tyre. Sot duhet të festojmë, jo të flasim, dua të festoj”.

Triumfi në pesë ligat kryesore: “Më mbush me krenari. Mund të them se më pëlqen ajo që bëj. Do të thotë se kam bërë mjaft mirë. Jam krenar. Dua të vazhdoj të fitoj trofe me Realin e Madridit”.

Sfida me Manchester City-n: “Urime lojtarëve, shihemi të mërkurën. Po u them tifozëve se na duhet kjo atmosferë të mërkurën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat