Besa për turp, Trepça fiton pikët e shpresës 

Futboll

Besa për turp, Trepça fiton pikët e shpresës 

Nga: Kemajl Goca Më: 30 prill 2022 Në ora: 19:09
Pamje nga ndeshja Vëllaznimi - Besa

Besa e Pejës është për turp, një klub me traditë të madhe, të bie në pozitën e fundit dhe  është në rrezik të madh të largohet në ligën e dytë (kategoria e tretë).

Besa sot mposhtet në Gjakovë ne rezultat 4:2 nga Vëllaznimi i Gjakovë.

Në dy javët e fundit mbetet të shihet se a do të shpëtojë apo do të bie në ligën e dytë, çka do të ishte turpi më i madh për një klub me histori. 

Trepça që po noton në ujëra të turbullta sot ka shënuar fitore me çyk të zorit, me rezultat 1:0 ndaj Phoniex, me shpresë të ikë nga pozita e barazhit apo edhe largimi nga liga. Një klub me traditë të madhe e tani për faqe të zezë, po luftojnë për mbetje në ligë. 

Renditja pas javës së 25-të në Ligën e Parë të Kosovës, grupi A: Trepça '89 kryeson me 54 pikë, pasojnë Liria 42, Vëllaznimi 35, A&N 33, Rahoveci 33, Phoniex 32, Istogu 29, Trepça 29, Drenasi 28 dhe Besa 25 pikë.  

Rezultatet

Vellaznimi - Besa 4:2
Istogu - Liria             0:0
Rahoveci  - Drenasi. 2:1
[email protected] – Trepca ‘89        1:2
Trepça - Phoenix           1:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat