Kosovare Asllani fiton derbin e Madridit

Futboll

Kosovare Asllani fiton derbin e Madridit

Nga: K. G. Më: 1 maj 2022 Në ora: 13:56
Real Madrid

Futbollistja me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani, me Real Madridin, me shumë vuajtje fituan derbin e Madridit, me rezultat 1:0 ndaj Madrid C.

Asllani u paraqit titullarë duke u zëvendësuar në minutën e 66-të.

Futbollistja Carmona në minutën e 90+4 shënoi nga penalltia për fitoren e Realit. 

Pas 28 jave në kampionatin spanjoll, Real renditet në pozitën e 4-të me 56 pikë, klub që synon një vend në Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat