Perez befason me deklaratën për Mbappen

Futboll

Perez befason me deklaratën për Mbappen

Më: 2 maj 2022 Në ora: 22:40
Kylian Mbappe

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka rritur edhe më shumë zërat në lidhje me transferimin e Kylian Mbappes.

Francezi tani ka më pak se dy muaj të mbetur në kontratën e tij me Paris Saint-Germain, teksa duket se është gjithnjë e më afër largimit.

Klubi francez thuhet se është duke bërë gjithçka për të mbajtur Mbappen, derisa i pari i klubit të Real Madridit ka folur rreth sulmuesit në fjalë.

Florentino Perez ka rritur edhe më shumë spekulimet rreth kalimit të 23-vjeçarit në “Santiago Bernabeu” pasi tha se këto lajme mund të jenë “të vërteta”. 

Duke folur për “Movistar”, ai tha: “Nuk e kisha menduar, por tani që e përmendni, mund të jetë e vërtetë. Kur të planifikojmë skuadrën e vitit të ardhshëm, do të shohim”. Kjo deklaratë nga Perez po shihet si paralajmërim për nënshkrimin me ish-sulmuesin e Monacos. 

Kylian Mbappe do të mbetet lojtar i lirë në verë, pasi kontrata e tij me PSG-në skadon më 30 qershor të këtij viti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat