Chelsea ia cakton çmimin Lukakus

Futboll

Chelsea ia cakton çmimin Lukakus

Më: 3 maj 2022 Në ora: 00:30
Romelu Lukaku

Chelsea ia cakton çmimin Lukakut, i cili pritet të largohet në afatin kalimtar të verës 

Romelu Lukaku pritet të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të verës.

Edhe klubi i Chelseat tani raportohet se është i gatshëm për ta lejuar largimin e sulmuesit belg.

Sipas “Sky Sports News”, klubi nga Londra është duke kërkuar 75 milionë euro për shitjen e Lukakut.

28-vjeçari u transferua në vitin e kaluar në “Stamford Bridge” nga Interi për 113 milionë euro.

Ish-sulmuesi i Evertonit e Manchester Unitedit me Chelsean ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

Interi dhe Paris Saint-Germaini besohet se janë klubet më të interesuara për transferimin e Lukakut gjatë afatit kalimtar të verës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat