Real Madrid ia vështirëson punën Leonardos

Futboll

Real Madrid ia vështirëson punën Leonardos

Më: 3 maj 2022 Në ora: 12:57
Real Madrid ia vështirëson punën Leonardos

Real Madrid dhe Casemiro do t’i ndajnë rrugët këtë verë, ose të paktën kështu raportojnë mediet braziliane, gjë e cila mund të shfrytëzohet nga Paris Saint-Germain, që prej kohësh ka shfaqur interes për mesfushorin.

Megjithatë së fundmi drejtori sportiv i PSG-së, Leondardo duket se ka marrë një lajm jo shumë të mirë. Kjo pasi Reali nuk pranon “ndarjen” nga braziliani për më pak se 50 milionë euro.

Këtë verë PSG-ja po planifikon ndryshime të mëdha, pas zhgënjimit nga eliminimi nga Champions League në raundin e 1/16-ave nga Real Madridi.

Te parizienët priten përforcime të konsiderueshme sidomos në mesfushë ku po ndiqen me vëmendje emra si Paul Pogba, Aurelien Tchouameni dhe Sergej Milinkovic Savic. Megjithatë PSG-ja është shumë e vëmendshme kur bëhet fjalë për Casemiron.

Mesfushori nuk e do largimin nga madrilenët, 30-vjeçari që dëshiron të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, me kontratën që zgjat deri në 2025-ën dhe çmimin e vendosur kjo gjë duket se do mbetet dilemë deri në merkato.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat