Muller e vazhdon kontratën me Bayernin

Futboll

Muller e vazhdon kontratën me Bayernin

Më: 3 maj 2022 Në ora: 14:47
Muller e vazhdon kontratën me Bayernin

Thomas Müller e ka nënshkruar një kontratë të re me Bayern Munichun.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi gjerman përmes uebfaqes së vetë zyrtare.

32 vjeçari kishte kontratë me gjigantin bavarez deri në vitin 2023, ndërsa ajo i është vazhduar për një vit, deri më 2024.

“Thomas Muller është një ikonë i cili e ka fanellën e klubit në zemrën e tij. Bayerni ka qenë gjithmonë i karakterizuar me kontinuitet dhe jemi të nderuar që e kemi vazhduar kontratën me një lojtar të rëndësishëm. Ai është një lojtar lider, i cili është një karakter i rëndësishëm në dhomat e zhveshjes me personalitetin e tij”, ka thënë shefi ekzekutiv i Bayernit, Oliver Kahn.

“Ju nuk mund ta imagjinoni Thomas Mullerin pa Bayernin, e as Bayernin pas Thomas Mullerin”, ka shtuar anëtari i bordit për sport, Hasan Salihamixhiq.

“Kjo është arsyeja se përse ne jemi të lumtur që Thomas e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2024. Thomas është lider, i uritur për sukses dhe një rol model brenda dhe jashtë fushës, i cili e përfaqëson Bayernin më mirë se çdokush tjetër”, shtoi Salihamixhiq.

Müller e ka kaluar krejt karrierën në Bayern duke i zhvilluar 624 paraqitje dhe i ka realizuar 226 gola dhe i ka bërë 242 asistime.

“Jam i lumtur që e vazhdova kontratën me Bayernin deri në vitin 2024. Rrugëtimi që e kemi nisur në vitin 2000, kur isha pjesë e akademisë së Bayernit, ka qenë një histori e suksesshme suksesi deri tash.

Më ka dhënë krenari të papërshkrueshme të rritesha me këto ngjyra të kuqe, brenda dhe jashtë fushës, edhe pse ngjyra e fytyrës ndryshon vit pas viti. Sidoqoftë, le të shkojmë përpara së bashku”, u shpreh përfaqësuesi gjerman, i cili ka fituar gjithçka deri tash me Bayernin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat