Monaco frikëson të mëdhatë e Europës për 22-vjeçarin

Futboll

Monaco frikëson të mëdhatë e Europës për 22-vjeçarin

Më: 4 maj 2022 Në ora: 18:55
Monaco frikëson të mëdhatë e Europës për 22-vjeçarin

Tchouameni është një nga yjet e kampionatit francez dhe Monaco, për ta shitur, kërkon vetëm para. Shumë para. Kontrata e tij, nga ana tjetër, skadon në verën e 2024-ës, kështu që skuadra e Principatës ka një avantazh të madh ndaj pretendenteve të shumta për lojtarin.

Sipas Sport, francezët kërkojnë plot 70 milionë euro për futbollistin, një shumë që konsiderohet shumë e lartë veçanërisht nga Real Madrid, skuadra që i është afruar më shumë mesfushorit në javët e kaluara.

Megjithatë, nuk është vetëm Real Madrid në garë për atë që madrilenët e konsiderojnë pasardhësin e Casemiro-s. Janë të shumta skuadrat e mëdha europiane që nuk duan t’u shpëtojë nga duart një talent 22-vjeçar.

Radha për të siguruar shërbimet e Tchouameni është shumë e gjatë: PSG, Manchester United, Chelsea dhe edhe Juventus. Por, për të gjithë, shifra e kërkuar nga Monaco është e frikshme.

Siç u tha, Real Madrid është skuadra më afër lojtarit. Disa javë më parë, spanjollët kanë siguruar një opsion që u jep përparësi në blerjen e tij.

Megjithatë, 70 milionë euro mund të jenë një pengesë e madhe për firmën: Los Blancos kanë besim te dëshira e lojtarit për të nënshkruar dhe te puna e mensxherit të Tchouameni-t për ta mbyllur operacionin.

Real Madrid do të ishte i gatshëm të shpenzonte mes 50 dhe 60 milionë euro, edhe pse dihet se nuk është aspak e lehtë të negociosh me Monaco.

Kanë qenë pikërisht ata që i kanë shitur Real-it James për 80 milionë euro. Tani, klubet që do të duan të negociojnë, do të duhet ta bëjnë me administratorin e deleguar, Juan Sartori, i cili e ka marrë detyrën prej pak muajsh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat